פרסומת

דלג לתוכן העמוד

אתר אינטרנט חדש הוקם בכדי לתת מענה לבנות העומדות לפני שירות לאומי, לימוד במדרשה או שירות בצה"ל, ומתלבטות ומחפשות את דרכן, ובעיקר צמאות למידע אמין ולקשר עם חברות בוגרות ומנוסות (mattat.org.il). האתר הוקם על ידי משפחות רוזנפלד (מבית חורון) ובלוך, לזכרן של בנות הדוד מתת רוזנפלד וכנרת מנדל, שנרצחו יחד בפיגוע ירי בצומת גוש עציון בסתיו תשס"ו. מתת שרתה בצה"ל כקצינת תצפיתניות, וכנרת שירתה בשרות לאומי כמדריכת טיולים. שתיהן ראו בשירותן שליחות לאומית, ודרכן בשירות הייתה מופת לשירות משמעותי.

האתר החדש מסייע לבנות לקראת שירותן, ומציע חוות דעת, המלצות וחוויות של בוגרות מדרשות ושירות צבאי או לאומי. הבוגרות מספקות מידע אישי, מנקודת מבטן, על מקומות ותפקידים אפשריים.

 

בוגרות שירות מוזמנות לשתף את שעבר עליהן באמצעות מילוי שאלונים מובנים המוצגים באתר. צעירות לפני שירות יכולות לקרוא את חוות הדעת ולצפות בסיכום הסטטיסטי של השאלון. באתר יש דרכים נוספות להחלפת דעות בין צעירות לפני שירות, מה שמאפשר תמיכה חברתית לבנות בשלבים השונים של ההכנה לשירות. מלבד כל אלה יש באתר גם שו"ת הלכתי לבעיות שבנות נתקלות בהן לפני ובמהלך השירות.

 

"אנו מקווים שהמידע באתר יסייע בקבלת החלטות בנוגע למקום השירות ואופיו, ומעל הכול שהאתר יעצים את הבנות, כל אחת בדרכה המיוחדת", כתבו המשפחות המקימות. "אנו מאמינים שכל אחת מהצעירות, הוותיקות – המשתפות, והצעירות – המחפשות, תוכל להרגיש באתר שהיא "חוליה משמעותית ומיוחדת בשרשרת" (מתוך מכתב של מתת לפיקודיה)".

 

במקביל להקמת האתר הקימו לזכרן צעירי בית חורון את 'בית מדרש מתת' שבו לומד נוער היישוב בלילות שבת. לאחרונה הקימו לזכרה של מתת גם את 'תנועת מתת' - תנועה רוחנית-חברתית שפועלת לקירוב דעות וקירוב לבבות, ועוסקת בעיקר בהידברות והסברה, לאור רוחה ודרכה של מתת רוזנפלד הי"ד (חפשו את תנועת מתת בפייסבוק).