על כסאו של סגן יו"ר המועצה הקודם מוטי יוגב, שהעתיק את משרדו לכנסת ישראל, יושב בימים האחרונים סגן חדש – ישראל גנץ מפסגות. למען תפקידו החדש במועצה הוא עזב את עמותת 'אלעד', והיתה זו "החלטה קשה לעזוב", הוא מגלה.

ליישוב פסגות עבר ישראל גנץ מהישיבה הגבוהה במצפה רמון, כדי ללמוד דיינות, מה שעשה במשך שמונה שנים, במקביל ללימודי תואר ראשון ושני בכלכלה ומינהל עסקים באוניברסיטה העברית ("למרות שהבנתי באיזשהו שלב שדיין אני לא אהיה אבל המשכתי להאמין שמטען תורני משמעותי ישפיע על כל דרך שבה אפעל"). במשך שנה וחצי ניהל את מחלקת ההתיישבות והתפעול בעמותת "אלעד" בעיר דוד. בשנים האחרונות היה במקביל גם חבר מליאת מועצת בנימין וחבר הנהלת המתנ"ס, ובתוכה – ועדת כוח אדם וכספים. בימים אלה החל סבב מפגשים עם מנהלי מחלקות המועצה, להעמקת ההיכרות. "חשוב בעיניי מאד לא לשקוע בשוטף, שגם הוא מאד חשוב, אלא לחשוב כל העת איך משיגים מטרות אסטרטגיות ויעדים ארוכי טווח. חתירה אין סופית ליעדים – זה המבחן שלי, ולכך אני מתפלל ומתכוון", הוא אומר.

"כבר מרגישים שהחברים שנכנסו – הסגן והמנכ"ל – הם צעירים ותוססים", מעיד אבי רואה עליו ועל המנכ"ל החדש מעוז ביגון, "ואני מאמין שהם יובילו את המערכת המועצתית למקומות טובים. השנים הבאות הן מבחינתי בין היתר הכנה להעברת השרביט לדור הבא. נקווה ש'תקופת שכר הלימוד' תהיה קצרה ככל שניתן, אי אפשר לברוח ממנה והיא כנראה תהיה, אך בסופו של דבר התושבים ייהנו מהרענון, ומהשינויים הנוספים שעוד נכונו לנו".

שלא כמוטי יוגב לפניו, עתיד הסגן החדש להתמקד בתוך תחום הביצוע והפרויקטים בעיקר בפן התכנוני והביצועי, ברמת קידום וביצוע מול משרדי הממשלה, ופחות מול המערכת הפנימית של המועצה. "לצורך כך נצטרך כנראה פונקציה נוספת, להשלמת הפער עם עזיבתו של מוטי, שעסק גם בפן הביצועי השוטף. בנושא התכנון וביצוע הפרויקטים יש כר נרחב של עשייה, ואני סומך על האנשים שעושים את התפקיד, ומניח שימצאו שדות נוספים לפעול בהם בכל צורך שיזהו. יש תחומים נוספים שהמועצה לא עוסקת בהם, וצריך שנעסוק. האחריות היא על כולנו, ולכן כל אדם חייב לראות עצמו כאילו הוא ראש מועצה, כך אני מאמין".