יחד עם גשמי הברכה שהומטרו עלינו החלו גם טפטופי התחדשות של ביקורי משלחות מחו"ל, לאחר תקופה ארוכה שבה נמנעו מלהגיע ליו"ש, בגלל חששות מהמצב הביטחוני הכולל בארץ.

 

עם מבקרים אלו נמנו חברי פרלמנט מ-27 מדינות מרחבי העולם: דנמרק, הולנד, בריטניה, פורטוגל, קנדה, איטליה, דרום אפריקה ועוד. המשתתפים בסיור גאים בהיותם ידידים של ישראל ופועלים רבות בסוגיות הקשורות לישראל. התרגשות מיוחדת ניכרה בתצפית אל הרי ירדן והבקעה ממצפה דני, וכן בצפייה בסרט "עת בציר" על סיפורי התנ"ך המתרחשים בבנימין.

 

סיור נוסף היה של 12 מובילי דעה בארגונים ממשלתיים ממדינות אירופה, הנמצאים בתחילת דרכם הציבורית. המשתתפים הגיעו מפולין, צ'כיה, הונגריה, סרביה, גרמניה ועוד.

 

גם שתי משלחות מטעם הפדרציה היהודית של לוס אנג'לס וכן מהפדרציה היהודית של בוסטון הגיעו לסיור. במשלחות הפדרציות מגיעים בכירים בהנהגה ובמוסדות היהודים בחו"ל, ולכן ההיכרות האישית שלהם עם נושאים הקשורים ביו"ש חשובה מאין כמוה לקשר בין יהודי הארץ ויהדות ארצות הברית.

26 עיתונאים ממדינות אמריקה הדרומית - ארגנטינה, מקסיקו, פנמה, אורגוואי ועוד – הגיעו לסיור ומפגש שהיוו ניסיון להכניס חומרים חיוביים לחשיפה במרכז ודרום אמריקה, שכן ההסתה הפרו-פלשתינאית במדינות אלו היא חזקה מאוד.

 

לבד מול העולם

מלבד הסיורים בפועל נעשית בזירת ההסברה הבינלאומית גם עבודה רבה בתחום הניו-מדיה, בניסיון להגיע ולהשפיע על הקהל הבינלאומי החשוף לתקשורת עוינת.

אנו מזמינים אתכם להשתתף בערב העיון "לבד מול העולם" שיתקיים ב-30.12.14 בחשמונאים, כדי להיות שותפים למשימה חשובה זו. פרטים באתר מטה בנימין.