פרסומת

דלג לתוכן העמוד

שרית ליבוביץ, מדור קהילה במתנ"ס

רכזי הקהילה בבנימין זוכים מידי שנה למערך השתלמויות עשיר ומגוון בהובלה של מדור קהילה במתנ"ס. בשנה החולפת התקיימו שני קורסים משמעותיים - הראשון, קורס הכשרה בסיסי לרכזי קהילה חדשים ביו"ש; והשני קורס אימון הנבנה במיוחד לרכזי הקהילה הוותיקים בבנימין, לצד ימי העשרה נוספים.

השנה התכנית מגוונת ונוגעת בנושאים שונים תחת הכותרת 'ניהול ומנהיגות בקהילה - איך עושים את זה?'. המפגש הראשון במסגרת זו התקיים בחודש האחרון בעפרה, בנושא 'ניהול ממשקים ושיתופי פעולה'. למפגש זה הוזמנו מנהלי מחלקות ואגפים במועצה העובדים בשיתוף פעולה עם רכזי הקהילה, במטרה לייעל את הממשקים לטובת מענה מיטבי לתושבים. ההשתלמות שאורגנה על ידי מדור קהילה התנהלה במתכונת של 'שולחנות עגולים'. רכזי הקהילה יכלו לבחור עם אלו מחלקות הם מעוניינים להיפגש סביב השולחן, להעמיק את ההיכרות ולדייק יחד את הצרכים ואת האמצעים לשיתוף פעולה אפקטיבי יותר. בין המחלקות שלקחו חלק בהשתלמות: מחלקת תקשורת והסברה, אגף חינוך, מחלקת ספורט, מחלקת תיירות ועמותת 'ותיקים בקהילה'. הדיונים בשולחנות השונים היו פוריים וחשובים, עלו הבהרות ומסקנות משמעותיות לצד הצעות להמשך העשייה המשותפת.

זאת הזדמנות להודות לכל מנהלי האגפים, המחלקות והנציגים שהגיעו ופינו מזמנם לטובת המפגש וגם טרחו על הכנתו מראש. מפגש זה הינו נדבך נוסף בייעול העבודה המשותפת בין היישובים למחלקות המועצה, כחלק מחיזוק חוסנם של היישובים ושיפור השירות עבור תושבי בנימין.

המשובים שקיבלנו בסיכומו של יום היו טובים מאוד וניכרו התועלת והחשיבות ליום זה, הן מצד רכזי הקהילה והן מצד מנהלי המחלקות. בהמשך השנה מתוכננים מפגשים עם מחלקות נוספות.

 

החודש התקיים גם הכנס השנתי השישי לרכזי קהילה ביו"ש. וועדת ההיגוי של הכנס כוללת את נציגי המועצות האזוריות: שומרון, גוש עציון בקעת הירדן, דרום הר חברון ובנימין, יחד עם החטיבה להתיישבות והמפעם – מרכזי הדרכה ופיתוח בשלטון המקומי.

 

השנה החליטה הוועדה לשנות את מבנה הכנס ולקיימו בגוש עציון. הכנס התקיים תחת הכותרת 'מראשית ההיאחזות להתיישבות מובילה', וכלל הרצאות מרתקות לצד סיורים מקצועיים ביישובים שונים ברחבי הגוש. הסיורים, כמו כל הכנס, אפשרו למשתתפים להתרשם מהעשייה הקהילתית בגוש בצורה חווייתית ומעניינת, לצד דיונים פוריים ולמידת עמיתים. לקראת סיום הכנס התכבדנו בנוכחותו של יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, אשר לצד סיפור קורותיו כאסיר ציון שיתף מניסיונו אודות משמעות המגורים ביישוב קהילתי בגוש עציון. בימים אלה בהם הגוש נתון לאירועי חירום מרובים, הביקור במועצה היה חשוב ומשמעותי לכל המשתתפים ונתן תחושת שותפות וחוסן.