צילום: מירי צחי

תנועה ערה של אישי ציבור נרשמת בעפרה ועמונה בימים אלה, כחלק ממאבק פרלמנטרי כנגד הריסת תשעה בתים בעפרה ועמונה כולה. השרים והח"כים מגיעים ולא מאמינים למראה עיניהם

תנופה גדולה של סיורי פוליטיקאים מוביל היישוב עפרה, אשר ממנף מאבק כנגד הכרעת בג"ץ להרוס תשעה בתים בלב היישוב, ואת עמונה שנישאת מעליו. בזה אחר זה מגיעים הח"כים, ובהם יואב קיש, שרן השכל, איוב קרא, ירון מזוז, והשרים יריב לוין וחיים כץ, לראות בעיניים ולא להאמין.

 

"בהיבט של הפתרון המשפטי אין חדש", אומר אבי רואה, "לצערי אני לא איש בשורות כאן. אבל אנחנו שותפים יחד עם היישובים עפרה ועמונה בפעילותם בתחום הפרלמנטרי.

 

"מי שמגיע לא יכול שלא לראות בעיניים את האבסורד שבהריסת תשעה בתים בלב עפרה, והריסת עמונה כולה. אנחנו מקווים, עם הרבה תפילות וסיעתא דשמיא, שהיועץ המשפטי החדש מנדלבליט, שמכיר את הסוגיות ישר והפוך מתפקידו כמזכיר הממשלה, אולי ימצא פתרון שימנע הרס, מהלך שלא מובן לשום בר דעת. גם בנוגע להריסת עמונה, לאחר שזו קיימת כבר כל כך הרבה שנים, אפשר היה למצוא פתרונות של הסדרים ופיצוי, ולא להוביל שוב להריסת יישוב וקהילה, עם כל המשקעים והפגיעות שהדבר גורם לתושבים, לקהילה, להתיישבות, ולעם ישראל בכלל".

 

בלב של בנימין

אולם עפרה זוכה גם לביקורים של כבוד, ולא רק כאלה שתחת ערפל הבג"ץ ואיומי ההרס. לפני כחודש נחנך בטקס חגיגי, בנוכחות שר הרווחה חיים כץ, המבנה החדש של עמותת 'לב בנימין' – עמותה למען ילדים עם צרכים מיוחדים מכל רחבי בנימין. בטקס השתתפו גם מנכ"ל הביטוח הלאומי, פרופ' שלמה בן יוסף, ובכירים נוספים.

דרך חתחתים ארוכה עברה העמותה עד שזכתה להביא לסיום את בניית בית הקבע, וההתרגשות אחזה בכל. "הדבר הכי גדול בעולם זה לעשות טוב למען מישהו, וזה מה שעושים פה", אמר שר הרווחה חיים כץ בטקס. "אני מברך את כולנו שתמיד תהיה לנו היכולת לתת".