יוזמות מרגשות של חיבוק, עידוד ופינוק יצאו מיישובי בנימין אל כוחות הביטחון המתגברים נוכחות בגיזרה, ואל הקהילות הדואבות בעקבות הפיגועים האחרונים

בעקבות הפיגוע בשער שכם בו נהרגה לוחמת מג"ב הדר כהן הי"ד, החליטו נשות מגרון לחזק את פלוגת מג"ב שנפגעה. הנשים נפגשו להפרשת חלה למען עם ישראל ושלום החיילים, והכינו יחד מאפי רוגלך ומארזים יפים.

 

תושבי אדם, בהובלת חברי ועדת חינוך, בחרו לפנק את החיילים המוצבים בכיכר אדם. תושבי היישוב דואגים ערב-ערב לשלוח סיר מרק חם, תבשילים טעימים והמון מתוקים. ילדי הגנים הכינו מכתבי תודה לחיילים ולהם צירפו דבר מתיקה.

 

יו"ר היישוב בבר וענונו ומזכירת הישוב כוכי אברהמוביץ קיבלו החלטה לבנות סככה שתגן על החיילים מהגשם. מלבד זאת רכש היישוב לחיילים כפפות וכובעים.

 

התגובה הנרגשת לא איחרה לבוא:

"שמי דינה הכרמלי, בתי רוני משרתת בפיקוד העורף, בבסיס רמה. תורנויות שמירה, בכל מזג אוויר, היא וחבריה עושים בכיכר אדם, בענתות ועוד. בשמי ובשם ההורים של חיילנו האמיצים - תודה ענקית מכל הלב על כל הטוב שתושבי מטה בנימין מרעיפים על חיילינו.

 

החיילים מתקשרים הביתה ומספרים להורים, והאמא בצד השני של הקו על סף דמעות של שמחה ותודה. תודה לעלי הרבש"ץ של היישוב אדם אשר פתח שולחן 'פריסה'. תודה לתושבי אדם שלא מפסיקים לפנק. בערבים כשקפוא בחוץ הם אף מביאים מרק ומוזגים לכוסות. אין דברים כאלה בשום מקום בעולם. תודה למאפיית שיפון על הפינוק – ארגזים של עוגיות וכל טוב. תודה לרמי לוי – החיילים מגיעים לקנות פיתה עם משהו, והם לא מוכנים לקחת מהם כסף ואף נותנים מוצרים בחינם.

תושבים יקרים, אני גאה להתגורר במטה בנימין. אתם מחממים לי ולהורים רבים את הלב על כל הנתינה והאהבה שאתם מעניקים לחיילינו".

 

להזדהות ולתמוך

בעקבות הפיגוע בבית חורון יצאו משלוחים מתוקים מיישובים רבים בבנימין לילדי בית חורון, על מנת להביע הזדהות, תמיכה ואהבה. בני הנוער של מכמש ארזו שוקולדים באהבה, ויוזמות דומות יצאו מחשמונאים, עפרה, גבעון החדשה ויישובים רבים נוספים.

 

תושבי קידה התארגנו ושלחו ליישוב שדמות מחולה, בו התגוררה שלומית קריגמן הי"ד, למעלה ממאה זרי פרחים לכבוד שבת. היישוב קידה הביע צער גדול וחיזק את התושבים במכתב מרגש.

קרן חיימי, אדם; רבקי פוזנר, מכמש; ונסיה לוגסי, קידה