פרסומת

דלג לתוכן העמוד

התקפות ה-BDS כנגד אתר הצימרים הגדול בעולם, על שהוא מפרסם אתרי לינה מיהודה ושומרון ו"מרוויח מהכיבוש", היוו הזדמנות לחשיפת הצימרים שלנו בכל רחבי העולם

מירי מעוז-עובדיה, דוברת ורכזת הסברת חו"ל, מחלקת תקשורת

אם יש נושא שאפשר למצוא לו מכנה משותף רחב בחברה הישראלית, זה הוא נושא ההתנגדות לתנועת ה-BDS - תנועה המקדמת חרמות, משיכת השקעות, וסנקציות על ישראל. מידי פעם בפעם עולים בזירות שונות הניסיונות להחרים - בין אם תוצרים של חבלי יהודה שומרון והגולן, ובין אם את ישראל כולה. לא מזמן היינו עדים להכרזות של האיחוד האירופי על גיבוש הסכם המחייב סימון מוצרים מיו"ש. תנועת ה-BDS לא בוחלת באמצעים, וגם לא בדרכים היצירתיות ביותר, כל עוד קיים פוטנציאל ההחרמה.

 

לפני כמה שבועות התוודענו לפוסט שפורסם בבלוג בשם "שיחה מקומית" ובגרסה באנגלית - 972, בו סיפור המתקפה על אתר התיירות הבינלאומי AIRBNB על שהוא מאפשר לצימרים של ישראלים ביהודה ושומרון לפרסם את אפשרויות הלינה שברשותם באתר. האתר AIRBNB הוא אתר הלינות הגדול ביותר בעולם, בו כל אחד יכול לרשום כל נכס אשר מאפשר לינה, בין אם מדובר בהשכרת הבית בחופשות, ביחידת אירוח ואפילו בספה בסלון. הגורמים קבלו על כך שהאתר מרוויח מה"כיבוש" כיוון שהוא גובה עמלה מכל עסקה שנסגרת דרך האתר, וכן התלוננו על כי הצימרים מרשים לעצמם להירשם כישראל ולא כ"שטחים כבושים".

זיהינו כי העניין עלול לתפוח לממדים גדולים, והחלטנו כי זו הזדמנות פז לחשוף את הצימרים הנפלאים ואת התיירות המשגשגת בחבל בנימין. בעזרתו של יועץ התקשורת הזרה שלנו, אבי היימן, ובשיתוף פעולה נהדר של בעלי הצימרים ומחלקת תיירות, זכינו לארח לסיורים ולפרסם כתבות בערוצי התקשורת הגדולים בעולם. אירחנו גם את סוכנות הידיעות AP שבאמצעותה הופץ הסיפור לעשרות מדינות, וכן צוות צילום של CNN, ואפילו כתבה בעמוד הראשי של הוושינגטון-פוסט (!) אשר נחשף מידי יום ל-60 מיליון קוראים.

 

כמובן שכל כתבה כללה גם התייחסות לגורמים הפלשתינים והאנטי-ישראלים ולניסיונותיהם להחרים, אך ההזדמנות להשמיע את קולנו ולהראות למה החרם הוא אבסורדי - חשובה מפז. בכל סיור, צוותי התקשורת הופתעו והתרשמו מאוד מחדרי האירוח היפים, ומבעליהם הנעימים, ומאפשרויות הלינה המזמנות למבקרים הזדמנות לחוות באופן אמיתי ועמוק את בנימין.

 

במקרה הזה אנו מקווים כי הביקורת כלפי האתר הספציפי הזה תדעך (עד כה התגובות של המנהלים לביקורת היו מעורפלות ביותר), אך סביר להניח כי אלו השואפים להחרים ולפגוע יחפשו את הזירה הבאה. עם קצת יצירתיות והרבה רצון טוב ושיתוף פעולה, נוכל להמשיך למנף את כל הטוב במועצה ולהפוך כל לימון ללימונדה.