מנכ"ל משרד התיירות בדוכן בנימין בתערוכת התיירות, ושר התיירות באתרי התיירות עצמם, הופתעו מהאיכות, מהאטרקטיביות ומהיקפי העשייה

מיכל אודסר, תיירות בנימין

גם השנה בלט הביתן של בנימין בעיצוב התנ"כי הייחודי שלו, ושוב גנב את ההצגה. אלפי מבקרי תערוכת התיירות הבינלאומית בגני התערוכה בתל אביב לא יכלו שלא לפגוש את הביתן המרשים של בנימין. במהלך התערוכה נפגשנו עם מאות סוכנים, מורי דרך ומחליטנים בשוק התיירות המאורגנת שרצו לשמוע ולהכיר את חבל הארץ שלנו ובהמשך להביא לכאן קבוצות.

 

בסיום התערוכה, הצטרף אלינו מנכ"ל משרד התיירות, אמיר הלוי, להרמת כוסית ואיחל לנו הצלחה רבה בעבודתנו.

סרטון סיכום מהתערוכה ניתן לראות בדף הפייסבוק "תיירות חבל בנימין".

 

יום לאחר התערוכה הגיע לסיור בבנימין שר התיירות יריב לוין, שהתרשם מאוד מאתרי התיירות והטבע בבנימין. במהלך הסיור שלו בשילה הוא פגש בשגרירים ממדינות בדרום אמריקה שסיימו ביקור באתר. השר בירך אותם בספרדית ואמר להם: "אין ספק שהשורשים שלנו במקום הזה".

 

אחרי רכיבה על גמלים ב"ארץ בראשית" וארוחה במסעדת "הכנענית" הפתיעו את השר שני לוחמים מתקופת המלוכה שזיהו אותו כיריב בן אחישפט, שר המסעות של בני ישראל.

 

מחלקת התיירות הציגה בפני השר את חזון התיירות ונתוני תיירות מהאזור, וראש המועצה אבי רואה ציין את החשיבות הגדולה של חיבור עם ישראל ותיירים מהעולם למקומות שבהם התרחשו סיפורי התנ"ך. השר הבטיח לסייע וסיכם: הצלחתם להפתיע אותי מהיקף הפיתוח, ממספרי המבקרים ומהפוטנציאל התיירותי הגדול בבנימין.