עמותות וגופים חברתיים מפעילים יותר ויותר מיזמים כלכליים יצירתיים, שהכנסותיהם קודש לקידום מטרות חברתיות חשובות. לקראת פורים, שני מיזמים מקומיים כאלה משתפים פעולה

אדית בן דוד, אולפנת דולב

בבנימין פועלים שני מיזמים ייחודיים המשלבים עסקים וחברה, אשר לקראת פורים נרקם ביניהם שיתוף פעולה נדיר ומרגש:

רשת בתי דולב לנוער מובילה את קונדיטוריית "אופים עם אופי". בקונדיטוריה מתמחים בקינוחים, מאפים ואריזות שי לחגים. הכול בעבודת יד, תוך מתן תשומת לב לפרטים והתאמה מושלמת לצרכי הלקוחות.

 

הקונדיטוריה הוקמה לפני כחמש שנים במטרה להעניק לנערות בסיכון הלומדות בעמותת 'בתי דולב לנוער' הזדמנות לחוות הצלחות, לפתח כישרונות ולהצליח בעתיד להשתלב בחברה.

 

התלמידות עוברות קורס מקצועי באפייה וגם הדרכה להשתלבות בשוק העבודה, במסגרתה הן לומדות על מחויבות לעבודה, פתיחת חשבון בנק, קבלת תלוש משכורת ועוד.

 

מיזם חברתי נוסף שמקדש מטרה חברתית הוא מפעל "סבונטו" שהקימו שלמה ונעמי קשת בכוכב השחר. ברקע המפעל המצליח סיפור הולדת בנם של הזוג, אלנתן בן ה-17, בעל תסמונת דאון. מאז שנולד ניסו שלמה ונעמי להתאים לילדם סביבה יצרנית ומאפשרת, שתסייע לו להוציא לפועל את יכולותיו. התחביב של שלמה - שעסק שנים רבות בייצור שמנים ורקיחת ריחות - הפך למפעל לסבונים טבעיים, הנושא על דגלו העסקת אנשים בעלי צרכים מיוחדים. אלנתן וחבריו הם חלק בלתי נפרד מצוות העובדים. המלאכה נעשית בטבעיות ובמסירות, והסבונים מפיצים ניחוח גן עדן. במפעל נערכים גם סיורים לקבוצות.

 

לקראת חג הפורים נרקם שיתוף פעולה בין שני המיזמים החברתיים - משלוחי מנות שישלבו את המאפים המצוינים של "אופים עם אופי" והסבונים הריחניים של "סבונטו". צרכנים שירכשו את משלוחי המנות הללו ירוויחו גם מצווה כפולה - משלוח מנות ומצוות חסד, שיש בה כדי לאפשר את המשך פעילותם המבורכת של שני המפעלים החשובים.

 

לפרטים נוספים: 0506848364 ofim@dolev4u.org.il