יותר ויותר נשים בעלות עסקים בבנימין מצטרפות ליוזמות של "למענך" ושל קבוצות הנטוורקינג הצצות בשטח, ונהנות מהתייעצות הדדית, שיתוף, תמיכה ומפגש חברתי. גם את מוזמנת להרים את הכפפה

חמוטל לורנס, "למענך

 

פרויקט ״למענך - למען נשים מבנימין״ של מתנ״ס בנימין הוא דף פייסבוק המעלה תוכן לכלל הנשים במועצה (כבר עשית לייק?), ובמקביל אליו פועלת קבוצת "למענך - עסקים ונשים בבנימין״ (כבר הצטרפת?), שמהווה נקודת מפגש לנשים עם עסקים מכל האזור, מעודדת היכרות, שיתופי פעולה ותמיכה הדדית.

 

רגע של שוויץ: בפוסט שעלה השבוע בדף וריכז את הדפים העסקיים של נשים בבנימין, היו לא פחות מ-140 עסקים. אם תוסיפו לספירה את אלו שעדיין לא הגיעו אלינו, ושלא כולן מתפעלות דף פייסבוק - זה ממש יפה, ואתם מוזמנים לתת הצצה ברשימה ולפרגן בלייק.

 

מילת המפתח בקבוצה השנה היא נטוורקינג (רישות עסקי) - מפגש קבוע בין נשים עם עסקים, היכרות, למידה משותפת, מפגש שיוצאים ממנו עם אנרגיות נהדרות - דבר שהיינו רוצים לראות בעוד מקומות בבנימין.

 

בשטח פועלות קבוצות ״בחפץ כפיה״ של רבקה הירש (בגב ההר ובמבוא חורון, וב-8.3 היא מארגנת גם כנס עסקי), ונפתחה גם קבוצה עצמאית באזור גוש אדומים והסביבה. לפני כחודשיים העלתה פתאום אמונה זברג-סטרוק פוסט עם שאלה - ״רוצות להיפגש?״, ארגנה מקום, והופ! נפגשנו פתאום פנים אל פנים, והיה נפלא. בעוד שבוע היא מארגנת מפגש שני.

על מנת לתת 'פוש' למי שהיתה רוצה לארגן קבוצה באזור שלה, אבל חוששת ולא יודעת במה זה כרוך, ביקשנו מגילה ממט״י לארגן לנו הדרכה למעוניינות. בקרוב נעדכן בקבוצת הפייסבוק.

 

חשוב שתדעו שיכול להיות לכן גב מהמתנ״ס, ממט״י ומנשים שפעילות ב״למענך״. יש המון רצון לקדם את הנושא ומה שצריך זה כמה הרמות כפפה בשטח...

 

יש מודלים רבים של קבוצות נטוורקינג ואתן יכולות לתפור לעצמכן את הפורמט שעובד בשבילכן. כבעלת עסק שעובדת מהבית, אני יכולה להעיד שזאת תמיכה מועילה ומהנה, ואני ממליצה בחום להצטרף לקבוצה או... להקים אחת!

 

מה אתן אומרות? בא לכן קבוצה באזור טלמונים אולי? ומה עם פסגות? עפרה? נווה צוף?

מוזמנות להתעדכן בפייסבוק או לשלוח דוא"ל ל"למענך".

 

בתים פתוחים

נושא שני שמקודם כרגע על ידי המתנ״ס ובעזרה ישירה של נשים מ"למענך", זה הרעיון של סיור נשים. סיור דומה ל״בתים פתוחים בעין כרם״ המתבסס על עסקים, סיפורים ובתים מעניינים - הכל עם נשים מבנימין. בשלב זה אנחנו אוספות מידע על כל מי שרלוונטית, ובחודש הקרוב יתבצע המיון, המיקוד והתכנון בפועל של הסיור, בשיתוף מחלקת תיירות.

 

מעניין אותך להיות בצוות שמארגן את הסיור? יש לך עסק מעניין? סיפור טוב? בית מיוחד? יודעת על מישהי לידך שיכולה להתאים? נא העבירי פרטים בהקדם.

חמוטל לורנס, "למענך" lemaanech.b@gmail.com