ראשי הערים החרדיות בני ברק ומודיעין עילית סיירו באתר שילה קדומה ובעלי. קדם להם סיורו של סגן ראש עיריית ירושלים ומחזיק תיק החינוך החרדי בעירייה

מאמץ רב מושקע במטה בנימין ובאתר שילה הקדומה ביצירת גשר אל העולם החרדי. שתי גרסאות חדשות של המיצג במגדל הרואה הותאמו למגזר - על ידי יהודה גרובייס, יוצר סרטים חרדי מבני ברק - האחת עבור משפחות והשניה עבור תלמודי תורה. לקראת חול המועד פסח הושק קמפיין שיווק תיירותי בתקשורת החרדית, ואכן מאות משפחות חרדיות הגיעו לבנימין בחול המועד.

 

לאחרונה הגיע לביקור סגן ראש עיריית ירושלים ומחזיק תיק החינוך החרדי בעירייה הרב צביקה כהן, יחד עם חבר מועצת עיריית ירושלים ומנהל היישוב תל ציון הרב נחמניאל סבן.

סגן ראש העיר התרשם מהאתר ומהמיצג שהותאם במיוחד למגזר החרדי ואמר כי יפעל לקידום סיורי תלמידים באתר החשוב.

 

בשבוע שעבר הגיעו לשומרון ובנימין ראש עיריית בני ברק הרב חנוך זייברט יחד עם ראש עיריית מודיעין עילית הרב יעקב גוטרמן, עם צוות רחב מהעיריות.

בהובלת מועצת יש"ע סיירו ראשי הערים בני ברק ומודיעין עילית בשומרון - במפעל ליפסקי בברקן ובאלון מורה. בהמשך סיירו ביישוב עלי - וקיימו מפגש במכינה הקדם צבאית.

 

באתר שילה הקדומה אמר ראש עיריית בני ברק הרב חנוך זייברט: "אתר שילה הקדומה מציג את ההיסטוריה של עם ישראל בצורה מאד מוחשית ולכן חשוב לבקר במקום הזה, ולחוות את כל מה שאירע לעם ישראל לפני אלפי שנים. אני בטוח שכל המבקר במקום יחוש את ההיסטוריה ויוכל להבין טוב עוד יותר את אשר למד".

 

ראש עיריית מודיעין עילית הרב יעקב גוטרמן אמר כי: "אנו שמחים להתארח כאן ולהגיע לד' אמות חדשות בארץ ישראל. שילה הקדומה היא מקום של אחדות ואנו מרגישים את האחדות שנוצרת כאן היום". הרב גוטרמן חלק שבחים גם לראש המועצה ואמר: "אבי רואה הוא יהודי מיוחד שאנו צריכים להתפלל שיגיע להשפיע במקומות הנכונים. אבי מקדש שם שמים ברבים, מקפיד קלה כחמורה, יהודי יקר שכולנו יכולים ללמוד ממנו. זכיתי בקדנציה הזו להעמיק את הקשר איתו. צריך להעמיק את הקשר הזה וליצור עוד ועוד שיתופי פעולה".