למרות המרחק הגיאוגרפי ולמרות שיש גורמים שמנסים כל העת לסכסך, החיבור בין ירוחם לבנימין הוא חיבור טבעי: אוהבי הארץ, לא מפונקים ולא נרתעים מאתגרים

בעקבות סיור של אנשי מועצת בנימין בירוחם, וסיור שני בשלומי, שמטרתם לייצר תשתית של היכרות ושיתופי פעולה עם רשויות בפריפריה, הגיעו בכירי מועצת ירוחם ומנהלי המחלקות לביקור גומלין בבנימין.

 

מיכאל ביטון, ראש מועצת ירוחם, הגיע עם מנכ"ל וגזבר העירייה ומנהלי המחלקות, כדי להכיר מקרוב את בנימין ואת האתגרים שלפתחה, ולחזק את הקשר שנוצר בין הרשויות כחלק מרצון משותף ליצירת גשרים וחיבורים בין הפריפריות. במרכז המבקרים "נחלת בנימין" הציג בפניהם אבי רואה את מאפייני המועצה; וריח היין של "יקב פסגות" לא הותיר ברירה – בקבוקים נפתחו והיין נמזג לכוסות. בעפרה ביקרו אנשי ירוחם באולפנה וב"לב בנימין", ונפעמו לראות את החיבור הטבעי של האנשים עם עולים חדשים ועם בעלי הצרכים המיוחדים. בשילה הקדומה התרגשו מהמיצג במגדל הרואה ומהסיור הנוגע בעבר, והודו במילים חמות למארחים.

 

"אין ספק שהחיבור הזה מוכיח שלמרות שנדמה שכל אחד מושך לכיוון שלו ושיש ניגוד אינטרסים בחלוקת המשאבים, פריפריה מול יו"ש, הוכחנו מעל לכל ספק שרב המחבר על המפריד, ושאפשר לסייע אחד לשני להבין את הצרכים אחד של השני, להתחזק ולקבל השראה אחד מהשני. אני מקווה שנמשיך בכך כמועצה, אנו רואים בכך פעילות חשובה מחוץ לגבולות המועצה, ונמשיך ליצור חיבורים וקשרים עם אנשי הפריפריה בצפון, בדרום ובפריפריה החברתית במרכז, ונקווה שאחרי תקופה מסוימת נוכל להגיע לתובנות משותפות כי כוחנו באחדותנו.

 

אך טבעי היה שלאחר הביקור, כשביקש מיכאל ביטון מאבי רואה להצטרף לצעדת השיוויון, כחלק מהמאבק לתקצוב דיפרנציאלי בחינוך, נאות אבי רואה בשמחה, ואף נסע בו ביום להצטלם לכתבה לקראת צאת הצעדה לדרך.